WSPOMNIENIE WEMBLEY – NIEZWYKŁY PROJEKT

Chcemy zaprezentować Wam interesujący, interaktywny projekt, o którym napisali na naszą skrzynkę redakcyjną jego anonimowi Twórcy. Poznajcie Wspomnienie Wembley!

Chyba nigdy nie przestaniemy marzyć o reprezentacji grającej na światowym poziomie. Dzięki wspomnieniom jesteśmy jednak w stanie uwierzyć, że piłkarze urodzeni między Odrą a Bugiem mają predyspozycje, by określać ich grę jako „international level”. Jeśli kiedyś się udało, może uda się i wkrótce?
Dobrą historię warto przekazywać z pokolenia na pokolenie, tak, by pamięć o istotnych wydarzeniach nigdy nie zginęła. Taką historią bez wątpienia jest „zwycięski remis” polskiej reprezentacji na Wembley w eliminacjach MŚ 1974 roku. Profesjonalne podejście, silna motywacja i spora dawka szczęścia – z dzisiejszej perspektywy przepis na sukces wygląda bardzo prosto.
Droga reprezentacji do wielkich triumfów nie była jednak usłana różami. Polska kadra w początkach lat 70. wciąż traktowana była jako piłkarski „kopciuszek”. Nie pomogły w tym ani mistrzostwo olimpijskie z 1972 roku, ani wygrana z Anglią na Stadionie Śląskim. Drzwi do futbolowego raju otworzył dopiero mecz na Wembley, dzięki czemu cały świat usłyszał o rodzącej się właśnie potędze.
Przywołać żywą legendę z dawnych lat nie jest łatwo, choć, przy braku porównywalnych osiągnięć Polski we współczesnej piłce, zwrócenie się w kierunku „złotej” jedenastki wydaje się być uprawnione. Ważne, by wśród młodego pokolenia pamięć o tamtym sukcesie również była podtrzymywana. Taka idea przyświeca projektowi Wspomnienie Wembley – interaktywnej opowieści do gry w przeglądarce.
Zbuduj kondycję, by polska reprezentacja wywalczyła awans przy niedoborze sytuacji stwarzanych pod angielską bramką. Popraw Morale w zespole, a zawodnicy uwierzą w swoje możliwości. W końcu zagraj mecz życia na Wembley i doświadcz tego, co było udziałem Orłów Górskiego.

Rozegraj teraz swoje „Wembley” na stronie wspomnieniewembley.pl

Jeden komentarz do “WSPOMNIENIE WEMBLEY – NIEZWYKŁY PROJEKT”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *