MUZEUM INICJATYW

30 sierpnia 2002 roku Łukasz „Alien Sewastianik założył portal, który przez szereg lat zrzeszał fanów gier książkowych w Polsce, podobnie jak założone w 2007 roku (przez Michała „Recoila” Rosińskiego) forum. Przez wiele lat liczne fanowskie inicjatywy, z naszym Masz Wyborem na czele, powstawały, rozwijały się i upadały tworząc historię literatury interaktywnej w Polsce. Historię, która na naszych oczach ulega zapomnieniu.

Obecny wydawniczy boom na paragrafówki nie powstał w próżni, wyrósł w środowisku, w którym aktywnie działało (i wciąż działa) wielu ludzi. Dziś, w dniu nieformalnego Święto Polskich Gier Książkowych (czy ktoś jeszcze o nim pamięta?) postanawiamy jako Redakcja zacząć prace nad stworzeniem swoistego muzeum inicjatyw związanych z promowaniem naszych ukochanych gier książkowych w Polsce. Na łamach naszej witryny opublikujemy za jakiś czas listę zakończonych, fanowskich inicjatyw (witryn) wraz z krótkimi opisami i materiałami graficznymi. Dla potomnych. Dla Was.

Jako Redakcja wciąż walczymy na paragrafowym froncie i chociaż z roku na rok jest nam coraz ciężej i obecnie właściwie istniejemy tylko dzięki Waszej pomocy za pośrednictwem platformy Patronite, to – nadal jesteśmy w grze. Mamy nadzieję, że wciąż będziecie zaszczycać nas swoimi interaktywnymi tekstami, które chcemy z Wami i dla Was wydawać.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

Redakcja (w imieniu której niniejsze słowa napisał Beniamin Muszyński).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *