H. P. LOVECRAFT, W. LUMLEY „DZIENNIK ALONZO TYPERA” CZĘŚĆ I

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji 123 urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta przedstawiamy wam tłumaczenie niezwykłego opowiadania autorstwa wspomnianego solenizanta i Wiliama Lumleya. Jest to dzieło niezwykłe ponieważ to jedyny utwór, który został napisany przez twórcę Mitologi Cthulhu oraz osobę święcie przekonaną o jej autentyczności i odnoszącą się do Lovecrafta jak do nieświadomego proroka.

Opowiadanie zostało skomponowane w formie dziennika i będziemy publikować je w częściach aż do 30 sierpnia, kiedy to szykuje nam się kolejne wielkie święto – 11 rocznica najstarszego, wciąż działającego portalu poświęconego grom paragrafowym, bez którego być może i Masz Wybór, i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru nigdy by nie powstały.

dziennik_final
[Aby zapisać link pdf na swoim dysku naciśnij na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zapisz element docelowy jako lub zapisz link jako.]

Opowiadanie w oryginale może przeczytać na stronie hplovecraft.com. Gorąco zachęcamy Was do poprawiania naszego tłumaczenia i zgłaszania ew. błędów, dzięki czemu w dniu 30 sierpnia będziemy mogli opublikować kompletne i pełne pierwsze polskie wydanie Dziennika Alonzo Typera. Oczywiście nazwisko każdego pomocnika znajdzie się w stopce redakcyjnej a nasza publikacja będzie dystrybuowana na licencji freeware.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „H. P. LOVECRAFT, W. LUMLEY „DZIENNIK ALONZO TYPERA” CZĘŚĆ I

  1. Smednir pisze:

    Rewelacja! Fantastyczny pomysł!
    Gratuluję!

  2. półpasiec pisze:

    Cześć, bardzo fajne informacje są podawane w tym miejscu 🙂 mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. We need it coming on and on!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *