PIERWSZY INTERAKTYWNY AUDIOBOOK!

29 czerwca w warszawskiej Klubokawiarni Grawitacja zaprezentowano najnowszą grę książkową wydaną na platformę elektroniczną. 1812: Serce Zimy jest pierwszym w historii interaktywnym audiobookiem. Co więcej, jest to dzieło polskie.

– Od gry wideo różni się tym, że jest w niej bardzo mało wideo, a jest bardzo dużo audio – informuje Rafał Sadowski, grafik.

– Rozgrywka dzieje się w naszej wyobraźni, natomiast jesteśmy zanurzeni w świecie gry przez to, co słyszymy – dodaje Krzysztof Majewski, kierownik produkcji.

Twórcami Serca Zimy jest znane w światku fanów RPG małżeństwo, Magdalena i Maciej Reputakowscy. W 2008 roku ich projekt został nagrodzony w konkursie na fabułę komputerowej gry fabularnej organizowany przez TP S.A. Wówczas zostali zaproszeni do realizacji projektu. Minęło dwa i pół roku i w końcu ich gotowe dzieło ujrzało światło dziennie.

– Jest to w pewien sposób powrót do korzeni – mówi Jarosław Beksa, kierownik produkcji. – Kiedyś były bardzo popularne książki – paragrafówki.

Akcja Serca Zimy dzieje się w magiczno-historycznej scenerii 1812-ego roku. Lektorem książki jest Piotr Fronczewski. Przedpremierowa prezentacja odbyła się w ramach uroczystego ogłoszenia listy utworów nominowanych do Nagrody Literackiej im. A. Zajdla.

Więcej informacji znajdziecie na stronie operatora telefonii komórkowej Orange.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *