H. P. LOVECRAFT, W. LUMLEY “DZIENNIK ALONZO TYPERA” CZĘŚĆ I

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji 123 urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta przedstawiamy wam tłumaczenie niezwykłego opowiadania autorstwa wspomnianego solenizanta i Wiliama Lumleya. Jest to dzieło niezwykłe ponieważ to jedyny utwór, który został napisany przez twórcę Mitologi Cthulhu oraz osobę święcie przekonaną o jej autentyczności i odnoszącą się do Lovecrafta jak do nieświadomego proroka.

Opowiadanie zostało skomponowane w formie dziennika i będziemy publikować je w częściach aż do 30 sierpnia, kiedy to szykuje nam się kolejne wielkie święto – 11 rocznica najstarszego, wciąż działającego portalu poświęconego grom paragrafowym, bez którego być może i Masz Wybór, i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru nigdy by nie powstały.[Aby zapisać link pdf na swoim dysku naciśnij na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zapisz element docelowy jako lub zapisz link jako.]

Opowiadanie w oryginale może przeczytać na stronie hplovecraft.com. Gorąco zachęcamy Was do poprawiania naszego tłumaczenia i zgłaszania ew. błędów, dzięki czemu w dniu 30 sierpnia będziemy mogli opublikować kompletne i pełne pierwsze polskie wydanie Dziennika Alonzo Typera. Oczywiście nazwisko każdego pomocnika znajdzie się w stopce redakcyjnej a nasza publikacja będzie dystrybuowana na licencji freeware.

2 komentarze do “H. P. LOVECRAFT, W. LUMLEY “DZIENNIK ALONZO TYPERA” CZĘŚĆ I”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *