Ḫé-mu-ù-zu JUŻ NA HORYZONCIE!

Beniamin Muszyński powraca z nowym, darmowym gamebookiem dla Masz Wyboru! Już pod koniec tego roku, gdy będziemy świętować 13 rocznicę działalności, przygotujcie się na niezwykłą lekturę „Ḫé-mu-ù-zu”!

Słówko od autora:

Po „Widmie nad Arkham” obiecałem sobie odpocząć trochę od pisania gier książkowych. Skupić się bardziej na promowaniu gatunku i twórczości osób piszących dla Masz Wyboru, co udaje się między innymi dzięki współpracy z R’lyeh Cafe

Wyszło jak wyszło, znów piszę do Was z uśmiechem na twarzy, ignorując skądinąd słuszne rady dotyczące rozwoju mojej kariery pisarskiej w kierunku uzyskiwania słusznie zasłużonego zarobku za trud związany z pracą twórczą i ponownie używając w tym celu zbyt długich zdań, które powinny być pocięte na bardziej lekkostrawne i krótsze. No nic, koniec końców najważniejsze jest to, co chcę zrobić, a nie co „powinno” być zrobione. Dosyć zatem o tym, kogo to zresztą obchodzi…

Oto co najważniejsze, TEKST:

O czym jest „Ḫé-mu-ù-zu”?

Wykreowałem świat oparty na zamierzchłej przeszłości, lecz stanowiący jedynie fantazję na jej temat, nie zaś źródło rzetelnej wiedzy historycznej. Tytuł niniejszego dzieła to sumeryjski zwrot „Ḫé-mu-ù-zu”, który można przetłumaczyć (za – przyznaję – Wikipedią) jako „Obyś tego doświadczył”. Miejscem akcji nie jest jednak Sumer, chociaż możesz przyjąć, że wydarzenia, w których będziesz uczestniczył rozgrywają się w czasach schyłku owej cudownej cywilizacji. Geograficznie przeniesiemy się nad brzegi Bajkału, aczkolwiek raz jeszcze zaznaczę, iż tekst ów to dzieło mej fantazji. Nie przywiązuj się zatem nazbyt do naszej rzeczywistości, a przekazane Ci właśnie informacje potraktuj bardziej jako wskazówki pomocne przy stworzeniu obrazu świata przedstawionego.

Wcielisz się w kowala, który w dramatycznych – spowodowanych jednak jego czynem – okolicznościach będzie musiał zająć się wychowaniem dwójki swoich nowo narodzonych dzieci. Bliźniąt. A narodziny bliźniąt w świecie, w którym żyje ten człowiek to zapowiedź wielkich zmian.

***

Za klimatyczną okładkę odpowiada oczywiście nasza graficzka, Justyna Bzdoń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *