PROZA NIEINTERAKTYWNA

Moja mała trylogia

Moja mała trylogia to zbiór trzech krótkich (nieinteraktywnych) powieści najpłodniejszego polskiego twórcy gier książkowych, Beniamina Muszyńskiego. Powstałe w latach 2012-2014 teksty oscylują wokół problemów społecznych, często odsłaniając mroczną stronę ludzkiej natury.

Tryby to klasyczne political fiction, którego akcja osadzona jest w państwie wzorowanym na Polsce, w roku 2000. Świat przedstawiony opiera się na zmianach społecznych jakie wywołała uchwalona w 1994 roku ustawa ONZ znosząca oficjalne formy kultu jako odpowiedź na bliskowschodni kryzys o podłożu religijnym, w którym użyto broni jądrowej.

Herostrates to opowieść o bibliotekarzu Tytusie, który traci prace, a następnie ulega poważnemu, zakończonemu wielomiesięczną śpiączką wypadkowi. Po przebudzeniu pogrąża się w marazmie, sukcesywnie oddalając się od swojej partnerki. By zrealizować śmiały plan odmiany nieznośnego biegu takiego życia postanawia wykorzystać destruktywną, ale jednak – siłę, jaką daje show biznes.

Skontrum to studium powolnego upadku Sebastiana, który w dniu swojego ślubu odcina się definitywnie od dotychczasowego życia. Ucieka (fizycznie i mentalnie) do przeszłości, jadąc do rodzinnego Miasteczka, aby spotkać się ze starymi, niegdyś bliskimi, przyjaciółmi. Chce pomóc jednemu z nich, Wojtkowi, w skontrum, czyli inwentaryzacji księgozbioru biblioteki. Zyskuje przez to okazję do zmierzenia się z dręczącymi go demonami przeszłości.

EPUB i MOBI do pobrania na woblinku, a PDF TUTAJ. Wersja drukowana dostępna w wybranych bibliotekach na terenie całej Polski.

DZIECIĘCE KOSZMARY I FANTAZJE

Autor: Howard Phillips Lovecraft

Tytuł: Dziecięce koszmary i fantazje

Gatunek: Horror, Weird Fiction, Zbiór opowiadań (to nie jest gra książkowa)

Rok publikacji: 2017

Stron: 22

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 r., z okazji 127. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta portal Lubię Grozę i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru przygotowały prawdziwą gratkę dla największych fanów Samotnika z Providence. Niepublikowane wcześniej w naszym kraju, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski dziecięce opowiadania Lovecrafta, które napisał w wieku 6–12 lat.

Publikację e-bookową można pobrać w księgarni internetowej Woblink (lub tutaj: PDF).

Publikacja jest darmowa, można ją pobrać nieodpłatnie, lecz twórcy upraszają, by potraktować ją jako dystrybuowaną na licencji donationware. Oznacza, to że zrzekają się oni wszelkiego wynagrodzenia i proszą, by w zamian dokonać wpłaty na niżej opisany cel charytatywny.

Niecałe 9 dni temu przez północną Polskę przeszedł straszliwy kataklizm na niespodziewaną skalę. Żywioł siał zniszczenie niczym Wędrowiec na Wietrze, Ithaqua z utworów Augusta Derletha. 6 osób nie żyje, a ponad 50 zostało rannych, zniszczone są budynki, zerwane linie energetyczne, ok. 30 hektarów lasu „zniknęło zupełnie”… Ofiarom śmiertelnym nie możemy już pomóc, ale mieszkańcom Rytla i okolic – jak najbardziej.

Jeśli doceniacie naszą pracę, prześlijcie, prosimy, min. 10 złotych na rzecz ofiar nawałnicy. Możecie to zrobić, wpłacając środki na konto PCK (przez stronę https://pomagam.zrzutka.pl/na-ratunek-po-burzy-guab73), wysyłając na rzecz Caritasu 4 płatne SMS-y pod numer 72052 z treścią WICHURA lub wpłacając środki bezpośrednio na poniższe konto (koniecznie z dopiskiem “NAWAŁNICA”):

Bank Spółdzielczy w Czersku

Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC – “NASZYM DZIECIOM” (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540).

FANTASMAGORIE


Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Fantasmagorie

Gatunek: Groteska, Weird Fiction, Powieść (to nie jest gra książkowa)

Rok pierwszej publikacji: 2015

Stron: 82

Format: PDF || EPUB || MOBI || MP3 (zip)

Recenzje: |Kawerna|

Pewnej letniej, upalnej nocy Mikołaj i Kasia śpią niespokojnie w swoim krakowskim mieszkaniu. Nagle, koło godziny 3:30, Mikołaja wyrywa ze snu miarowe i monotonne pukanie. Gdy otwiera drzwi, okazuje się, że stoi przed nimi jego zaginiony przed laty przyjaciel i…niedoszły zabójca w jednej osobie.

Fantasmagorie to ociekająca smoliście czarnym humorem powieść oparta na faktach.

Audiobook (czyta Michał Leon Ślużyński)

Castbox
Spotify

HIPOTEZA

hip-ok

    Autor:

Beniamin Muszyński

Tytuł: Hipoteza

Gatunek: Fantastyka (Postapokalipsa), Powieść (to nie jest gra książkowa)

Rok publikacji: 2015

Stron: 190

Format: PDF, EPUB, MOBI

Przed kilkoma laty świat został dotknięty przez globalny kataklizm. W jednej sekundzie większość ludzi zginęła a urządzenia elektryczne trwale przestały działać. Ci, którzy przeżyli, okazali się bezpłodni. Człowiek na Ziemi nieuchronnie wymiera, pozostawiając niszczejące świadectwa tworzonej przez tysiąclecia cywilizacji.

Co było przyczyną tragedii? Kto jest za nią odpowiedzialny?

Bóg – dla większości ocalałych to jedyne logiczne wyjaśnienie. Stwórca stał się bezwzględnym Niszczycielem.

Jednak cierpiący na powtarzające się napady amnezji Dymitr wątpi w to wyjaśnienie. Poszukując śladów utraconej tożsamości i próbując rozwikłać zagadkę nagłej zagłady, wytrwale wędruje w poszukiwaniu nowej „wieży Babel”.

Hipoteza to gra z konwencją. Muszyński układa na nowo dobrze poznane, sztampowe elementy powieści postapokaliptycznej, tworząc z nich intrygującą mozaikę i stawiając trudne pytania. Gdzie kończy się wiara a zaczyna fanatyzm? Jak wiele zła może wyrządzić nadzieja? Co można poświęcić, by poznać prawdę?
Akcja powieści rozgrywa się w południowo-wschodniej Polsce. Na jej łamach mieszkańcy takich miast jak Kraków, Jasło, Rzeszów czy Sanok odnajdą doskonale sobie znane miejsca.

WITRAŻ

witraz
Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Witraż

Gatunek: Groteska, fantastyka, horror, Weird fiction (zbiór opowiadań)

Rok publikacji: 2015

Stron: 175

Format: PDF, EPUB, MOBI

Niniejszy zbiór wyselekcjonowanych tekstów pochodzi z lat 2006 – 2012 i stanowi literacki zapis powolnego przejścia od bezkształtnego nastolatka obdarzonego umiejętnością panowania nad słowem i pasją pisania, do roli twórcy świadomie szukającego dla siebie najlepszego sposobu ekspresji. Znajdziecie tutaj fantastykę (szczególnie postapokalipsę), groteskę, makabreskę oraz fantasmagoryczne eksperymenty (dla niektórych obrazoburcze) z formą i treścią.

Ze względu na specyfikę dzieła jego lektura jest dozwolona od lat osiemnastu.

PRZEBUDZENIE

(11) Opowiadania - okladka
Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Przebudzenie

Gatunek: Weird fiction (opowiadanie)

Rok pierwszej publikacji: 2013

Stron: 50

Format: PDF || EPUB || MOBI

Recenzje: ||

A gdyby tak mieć pełną kontrolę nad własnymi snami… Czy wtedy nadal warto byłoby interesować się innymi ludźmi, tak zwanym „prawdziwym” życiem?

Przed takim właśnie dylematem staje Aleksander, bohater Przebudzenia. Mając do dyspozycji maszynę skonstruowaną przez genialnego Japończyka, może swobodnie kształtować swoje sny. Jak użyje tej mocy? Co zrobi, jeśli jego samotność zostanie brutalnie przerwana, a los splącze go z nastoletnią dziewczyną? Czy w świecie sennych marzeń naprawdę jest całkiem bezpieczny?

4 komentarze do “PROZA NIEINTERAKTYWNA”

  1. Dzień dobry, czy praca Groza jest święta zniknęła z oferty wydawnictwa? Jeśli tak, czy można jeszcze gdzieś znaleźć ją jako darmowego ebooka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O książkach, w których Ty jesteś bohaterem