Redakcja

W grudniu 2010 Mikołaj Kołyszko i Beniamin Muszyński powołali do życia internetowy magazyn Masz Wybór poświęcony interaktywnym gałęziom kultury, a także związane z nim Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru. Pierwszym redaktorem naczelnym został Mikołaj Kołyszko (2010-2013). Ukazało się siedem numerów naszego pisma, po czym przekazał prowadzenie magazynu Beniaminowi Muszyńskiemu (redaktor naczelny w latach 2013-2017). Z powodu ograniczonych możliwości działania przeszliśmy w tryb publikowania nowych materiałów na stronie.

Od roku 2017 skupiamy się przede wszystkim (już nie jako magazyn internetowy) na działalności wydawniczej w ramach Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru. Prowadzeniem strony i mediów społecznościowych zaczął zajmować się Michał Leon Ślużyński, który z roku na rok angażuje się coraz bardziej i bardziej. Działamy dla Was i dzięki Wam, dziękujemy!

Beniamin Muszyński

Współzałożyciel magazynu internetowego Masz Wybór (oraz Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru) i jego Redaktor Naczelny (2013-2017) do momentu zmiany założeń i zakończenia działalności jako magazyn internetowy.

Zasłynął jako najpłodniejszy i najpopularniejszy polski pisarz prozy interaktywnej, niektóre jego gamebooki zostały przetłumaczone przez fanów na język rosyjski i bułgarski (a także – oficjalnie – na angielski – aplikacja Lost in Innsmouth). Opublikował dwadzieścia gier książkowych (w tym największy polski horror interaktywny – „Widmno nad Arkham”), oraz kilka powieści i liczne opowiadania. Jego utwory oscylują wokół problemów społecznych oraz odsłanianiu mrocznej strony ludzkiej natury, niekiedy wzbudzając kontrowersje swoim ponurym przesłaniem. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, magister bibliotekoznawstwa.

Michał Leon Ślużyński

Wspiera Masz Wybór od dnia jego powstania. Autor gry książkowej „Przesyłka” oraz licznych tekstów opublikowanych na łamach pisma i portalu. Prowadzący niniejszej witryny internetowej oraz jej mediów społecznościowych.

Justyna Anna Maksoń

Od lat sumiennie zajmuje się korektą gier książkowych Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz tekstów publicystycznych. Miłośniczka kultury Dalekiego Wschodu.

Anna Lisiecka

Zajmuje się korektą oraz testami gier książkowych Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru. Miłośniczka patologii tudzież dobrej lektury i etnografii.

“Kalmar” – Filip Kaczmarek

Regularnie ilustruje publikacje spod znaku Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, entuzjasta komiksu, literatury i lingwistyki.

Michał Rosiński

Przyjaciel redakcji. Założyciel pierwszego polskiego forum zrzeszającego entuzjastów gier książkowych (2007), autor licznych tekstów opublikowanych na łamach niniejszej witryny oraz pisarz; jego „Twierdza” stanowi najobszerniejszą polską grę książkową.

Maciej Kogut

Wsparcie informatyczne. Twórca naszej pierwszej witryny internetowej, od lat służący dobrą radą i pomocną dłonią w chwilach kryzysu. Naczelny reanimator strony, gdy ta odmawia posłuszeństwa 🙂

Mikołaj Kołyszko

Pomysłodawca i współzałożyciel magazynu internetowego Masz Wybór oraz Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, jego Redaktor Naczelny w latach 2010-2013.

Polski twórca gier paragrafowych, religioznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w mitoznawstwie, a w szczególności w badaniu mitów Cthulhu (ich genezie, konsolidacji, rozwoju). Jest twórcą cyklu gier książkowych „Tajemne Oblicze Świata”. W fabuły swoich powieści wplata prawdziwe, uniwersalne i niezwykłe fenomeny religijne.
Dziennikarz Obywatelski roku 2013 wg Wiadomości24.

4 komentarze do “Redakcja”

  1. Strona jest super. Zwłaszcza, że korzystam z kindla, co jest bardzo wygodne. Wytrwajcie dalej w robocie 🙂
    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O książkach, w których Ty jesteś bohaterem