MOJA MAŁA TRYLOGIA (Beniamin Muszyński)

GRY KSIĄŻKOWE

Nasze darmowe gry książkowe znajdziesz TUTAJ

Gatunek: #Weird Fiction

Zbiór trzech krótkich (nieinteraktywnych) powieści.

Stron: 316

Format: PDF

Bezpłatnie

Opis

Powstałe w latach 2012-2014 teksty oscylują wokół problemów społecznych, często odsłaniając mroczną stronę ludzkiej natury.

Tryby to klasyczne political fiction, którego akcja osadzona jest w państwie wzorowanym na Polsce, w roku 2000. Świat przedstawiony opiera się na zmianach społecznych jakie wywołała uchwalona w 1994 roku ustawa ONZ znosząca oficjalne formy kultu jako odpowiedź na bliskowschodni kryzys o podłożu religijnym, w którym użyto broni jądrowej.

Herostrates to opowieść o bibliotekarzu Tytusie, który traci prace, a następnie ulega poważnemu, zakończonemu wielomiesięczną śpiączką wypadkowi. Po przebudzeniu pogrąża się w marazmie, sukcesywnie oddalając się od swojej partnerki. By zrealizować śmiały plan odmiany nieznośnego biegu takiego życia postanawia wykorzystać destruktywną, ale jednak – siłę, jaką daje show biznes.

Skontrum to studium powolnego upadku Sebastiana, który w dniu swojego ślubu odcina się definitywnie od dotychczasowego życia. Ucieka (fizycznie i mentalnie) do przeszłości, jadąc do rodzinnego Miasteczka, aby spotkać się ze starymi, niegdyś bliskimi, przyjaciółmi. Chce pomóc jednemu z nich, Wojtkowi, w skontrum, czyli inwentaryzacji księgozbioru biblioteki. Zyskuje przez to okazję do zmierzenia się z dręczącymi go demonami przeszłości.

EPUB i MOBI do pobrania na woblinku. Wersja drukowana dostępna w wybranych bibliotekach na terenie całej Polski.

<< wróć do listy

O książkach, w których Ty jesteś bohaterem