ZNAMY FINALISTÓW SERIALU W SIECI

Dosłownie przed chwilą zostali wyłonieni finaliści konkursu na scenariusz interaktywnego serialu. Jury powinno zrobić to wczoraj, ale ze względu na wielką ilość nadesłanych prac (455!) potrzebowało dodatkowego dnia na obrady. Teraz o zwycięstwo będę rywalizować Jakub Smorawski, Dominik Nowak i Przemysław Pinczak.

Oto pomysły, na które będziemy mogli głosować w najbliższych dniach:

DRUŻYNA AUDIO-VIDEO, Jakub Smorawski

Opis autora: Gdzieś niedaleko, w wolnej Polsce, grupa podstarzałych filmowców wyrzuconych poza nawias społeczności założyła firmę. Będą kręcić tanie reklamy do Internetu. Nazywają się – „DRUŻYNA AV”.

Namiętność do kina klasy „z”, akcja na planie, szalony polski marketing i wybuchy fantazji. To wszystko dostajesz w pełnej absurdalnego humoru estetyce retro.

Idea serialu jest banalnie prosta – nigdy nie jest za późno, aby zrealizować marzenia. Każdy odcinek to kolejne zlecenie dla firmy. Każdy internauta może dać upust swej obfitej kreatywności i stworzyć scenariusz do kolejnej reklamy. Niech pomysł zamieni się w obraz.

Uzasadnienie jury: Za najklarowniejszą dramaturgię i formułę, najbardziej domyślany warsztatowo scenariusz i duże pole do popisu na multimedialną interaktywność. Za przekorne ‚oldboyskie‘ spojrzenie na świat nowych mediów. I za odpryski polskiej rzeczywistości wplecione w koncept.

MIŁOŚĆ NA FALI, Dominik Nowak

Opis autora: Seria 10-minutowych filmów poruszających się wokół szeroko pojętego tematu miłości, każdy z odcinków stanowi osobną historię, jest realizowany przez innego reżysera i z inną obsadą z utrzymaniem wspólnej konwencji oraz charakteru serialu. Motywem łączącym wszystkie odcinki jest odniesienie do zwyczaju zapinania kłódek z imionami zakochanych na mostach. Serial posiada również powiązanie dramaturgiczne – fabuła każdego z odcinków jest rozwinięciem jednego z wątków pobocznych z poprzednich filmów. Serial tworzy więc fabularną sieć, „Miłość na fali” to „Serial w sieci”.

Uzasadnienie jury: Bo młodzi ludzie sportretowani przez pryzmat pokazanej z humorystycznym dystansem miłości. Bo lokalny patent na romantyczność – most kłódek w Krakowie – właśnie dzięki zaczerpnięciu z lokalności ma szanse na uniwersalność. Bo szanse na zaangażowanie internautów do autobiograficznych zwierzeń. Bo wreszcie – właściwe proporcje anegdoty do czasu ekranowego, co dowodzi warsztatowego wyczucia.


WYDZIAŁ DO SPRAW POPIEPRZONYCH, Przemysław Pinczak

Opis autora: Zwyczajne miejskie blokowisko, jakich tysiące. W jednym z mieszkań znaleziono leżącą na podłodze… nogę. W pobliskim kontenerze na śmieci natrafiono na sportowy but, rozmiarem idealnie pasujący do makabrycznego znaleziska. Na miejsce „zbrodni” przybył komisarz Terlecki – szef wydziału „N”, nazywanego potocznie wydziałem do spraw popieprzonych. Pokój wypełnił się dymem elektronicznego papierosa, chińskiej produkcji…

Serial jest parodią telewizyjnych produkcji kryminalnych, tych bardziej poważnych i tych paranormalnych. Tutaj jednak od widzów zależy, jakim materiałem dowodowym dysponować będą bohaterowie. Kiedy dochodzi do przesłuchania świadków, serial się urywa – teraz internauci w swoich domach mogą ustawić stół pod ścianą i zainscenizować przesłuchanie, które stanie się później częścią danego odcinka.

Uzasadnienie jury: Za niespotykanie pojemną i atrakcyjną formułę. Za pastisz z wdziękiem. Za audiowizualną interaktywność autentycznie spójną z opowiadaną historią i autentycznie liczącą na twórcze umysły internautów. Za potencjał z – jak nam się wydaje – pokryciem w umiejętnościach autora.Głosy można oddawać na stronie Serialu w sieci do 18 kwietnia. Nagrodami za pierwsze miejsce są: 10 000 zł, iPod Touch oraz zaproszenie do zespołu scenariuszowego, z którym będzie współtworzył dalszy ciąg serialowej historii, za drugie 2 000 zł oraz iPod Nano, a za trzecie 1000 zł i iPod Shuffle.

Obecnie prowadzi Wydział do spraw popieprzonych (47% wszystkich głosów), na drugim miejscu jest Drużyna Audio-wideo (35%), na trzecim Miłość na fali (18%). Stan głosowania z dn. 14.04.2011, godz. 20:33.

Warto głosować na zwycięskie scenariusze – dla setnego i tysięcznego internauty, który odda swój głos, przewidziano nagrodę w postaci iPoda Shuffle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *