MASZ WYBÓR #3

Wiosna w pełni, Słońce promienieje niczym uszkodzone reaktory elektrowni atomowej w Japonii i, nieco radośniej, nasza redakcja. Mam pilną wiadomość dla tych, którzy wieszczyli szybki upadek naszego pisma. Będą musieli pogodzić się z faktem, że ich dar prekognicji szwankuje bardziej niż międzynarodowa pozycja Kadafiego. Zarówno my, gry książkowe, filmy interaktywne mamy się dobrze i dalej się rozwijamy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że niebawem, właśnie w naszym kraju, pojawi się w nakręcony przez profesjonalistów interaktywny serial, na którego rozwój będą mieli bezpośredni wpływ widzowie. Każdy miesiąc niesie nam coraz to nowsze niespodzianki i nic zapowiada, aby ten trend miał się niebawem odwrócić.

Razem z tym numerem postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w działalności Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru. Redagowanie całych książek zabierało naszej redakcji zbyt wiele czasu i powodowało opóźnienia w wypuszczaniu kolejnych numerów. Dlatego też postanowiliśmy co miesiąc zamieszczać tzw. miniatury, czyli opowiadania gamebookowe, które będą znajdować się w całości w numerze, natomiast pełne powieści interaktywne będziemy publikować na specjalne okazje. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych opóźnień i postaramy się, by nasze książki były jeszcze lepiej dopracowane.

I tak oto z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci prezentujemy interaktywną bajkę Callista nadesłaną przez jednego z naszych czytelników, Memona. Oprócz tego zapraszamy do lektury Prywatnego Śledztwa, interaktywnego opowiadanie z wątkiem kryminalnym autorstwa Beniamina Muszyńskiego. Stanowi ono demonstrację pewnego ciekawego rozwiązania technicznego, które może pomóc młodym gamebookowym pisarzom.

Jak zwykle numer przesiąknięty jest recenzjami. Na ruszt poszła kolejna część Samotnego Wilka, która tym razem pozytywnie zaskakuje, dwie części gier książkowych z serii Gwiezdne Wojny, zabawna I Ty Możesz zostać Stalowym Szczurem, archaiczne już pozycje niekomercyjne Patrol w Yorksze i Dinara, a także, po raz pierwszy oceniamy interaktywny spektakl teatralny, słynne Szalone Nożyczki. W dziale warsztaty prezentujemy ostatnia artykuł z serii Kuźnia KrowaQa, zaś w dziale Inspiracje, bardzo na czasie, artykuł o opuszczonym po katastrofie w elektrowni atomowej, mieście Prypeć.

Zapraszam do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *