INTERAKTYWNIE W ŁODZI

W dniach 20-21 września w Łodzi będzie miał miejsce Filmteractive Festival, poświęcony nowym mediom, w tym filmom interaktywnym.

Jak można przeczytać na stronie organizatorów:

Filmteractive Festival jest jedynym festiwalem w Europie poświęconym przenikaniu się sztuce filmowej, nowych mediów i technologii.

Impreza służy wymianie doświadczeń i kontaktów pomiędzy kilkoma środowiskami: filmowym, interaktywnym, reklamowym, a także marketingowym. Zakres tegorocznego Filmteractive Festivalu koncentruje się na tematyce wideo interaktywnego, formatów cross – mediowych oraz opowieści cyfrowych.

Filmteractive Festival składa się z paneli dyskusyjnych, konkursów, pokazów i warsztatów oraz tzw „networking zones”.
Ponad 300 osób brało udział w pierwszej edycji Filmteractive Festival, aby wymienić się doświadczeniem i wiedzą z tak prestiżowymi gośćmi jak: Sławomir Idziak (operator filmowy), Andrew Pillar (Fremantle Media), Dawid Marcinkowski (twórca i reżyser pierwszego, fabularnego filmu interaktywnego), czy Blak Whitman (dyrektor kreatywny VIMEO).

Filmteractive Festival to jedyne takie wydarzenie w Europie, które pozwala na przenikanie się środowisk młodych artystów, twórców filmowych, menadżerów kultury, ale także reprezentantów mediów.

Ta inicjatywa pokazuje, że również w naszym kraju coraz większą uwagę poświęca się zagadnieniu nowych mediów oraz rosnącej roli interaktywności w relacji twórca-odbiorca. I chociaż niektóre, świetne, inicjatywy nie wypalają, to mimo wszystko nasza redakcja patrzy w przyszłość z, umiarkowanym, optymizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *