SERIAL W SIECI

Już w czerwcu w internecie premiera pierwszego odcinka wyjątkowego serialu. Jego scenariusz w całości napiszą widzowie. Internauci wezmą udział w konkursie na scenariusz do pilotażowego odcinka. Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych i cenne nagrody. Na tym rola widzów jednak się nie skończy – to oni będą decydować o losach głównych bohaterów w kolejnych odcinkach. W projekt zaangażowani są m.in. Xawery Żuławski, Sławomir Idziak oraz Alvernia Studios, a jego organizatorem jest Platforma Multimedialna Kiwi.

27 stycznia w internecie ruszył konkurs na pomysł do pilotażowego odcinka serialu. „Przez tysiące lat, przy ogniskach, ludzie opowiadali sobie historie z dalekich krain. Opowieści o Innych. To baśń pozwoliła zaistnieć kulturze, cywilizacji, handlowi. Prawdziwe opowieści muszą być żywe, przechodzą z opowiadającego na słuchacza, a ten staje się opowiadającym dla następnego i tak w nieskonczoność. W Serialu w Sieci rolę opowiadaczy odegrają społeczności internetowe. Najpierw spiszą swoje historie w formie scenariusza, a następnie obejrzą na ekranie komputera“ – mówi Witek Wnuk – specjalista od efektów specjalnych w Alvernia Studios, jeden z pomysłodawców „Serialu w Sieci“.

Scenariusz pierwszego odcinka, streszczenie trzech następnych oraz propozycje włączenia społeczności w proces powstawania „Serialu w Sieci” można wysyłać do 20 marca przez stronę internetową www.serialwsieci.pl. Najlepszą pracę wybierze jury, któremu poprzez głosowanie pomogą internauci. Autor zwycięskiego scenariusza otrzyma 10 tysięcy złotych, iPod’a Touch oraz zaproszenie do współpracy przy produkcji serialu. Nagrodami za drugie miejsce są: 2 tysiące złotych oraz iPod Nano, a za trzecie tysiąc złotych i iPod Shuffle. Każdy z laureatów otrzyma także zestaw książek Wydawnictwa Marzec oraz upominki od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który wydarzenie objął patronatem honorowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *