NIEZAPOMNIANY ZJAZD!

W niedzielę w krakowskim klubie dla graczy Hex odbył się pierwszy w Polsce Zjazd Miłośników Gier Książkowych. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy!

Zaczęliśmy od godziny 14 i po krótkich przygotowaniach zasiedliśmy w około siedemnaście osób za połączonymi stołami w zarezerwowanej dla nas części sali. W obieg poszedł pamiątkowy plakat, na odwrocie każda z obecnych osób składała podpis, jednocześnie przedstawiając się reszcie. Na koniec opowiedzieli o sobie dwaj przedstawiciele serwisu RoleGames, na łamach którego można zapoznać się z wieloma grami książkowymi w wersji online. Przygotowali nam wszystkim miłą niespodziankę w postaci papierowych wersji gamebooka Kręte drogi autorstwa Gedeona.

Następnie Beniamin Muszyński i Mikołaj Kołyszko opowiedzieli o kulisach powstania magazynu Masz Wybór i Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, pierwszych krokach, porażkach i sukcesach oraz planach na przyszłość. A te to między innymi gruntowna modernizacja naszej witryny internetowej, nad czym zaczęliśmy już pracować! Natomiast dalsze plany, sięgające początków wakacji, to kolejna zbiórka crowdfundingowa na rzecz wydaniu w druku następnych tytułów z oferty naszego wydawnictwa, a w pierwszej kolejności – Szklanej Twarzy Beniamina Muszyńskiego.

W drugiej salce natomiast urządziliśmy, trwającą przez czas całego zjazdu, wystawę gier książkowych z całego świata! Główną jej część przywiózł ze sobą Jakub Jastrzębski z portalu Paragrafka, ale swoje trzy gorsze wtrącił też krakowski kolekcjoner, Piotr Narloch.

Wszystkim przybyłym raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Ps. Więcej zdjęć wkrótce 🙂

8 komentarzy do “NIEZAPOMNIANY ZJAZD!”

 1. Było naprawdę twórczo i inspirująco! Przyjechali miłośnicy gamebooków nie tylko z Krakowa, ale też z Warszawy, Tarnowa, Wrocławia, a nawet z Trójmiasta! Dziękuję Wam wszystkim za to! 🙂

 2. Zgadza się, było bardzo inspirująco i miło.
  Zastanawiałem się ilu nas przybędzie, obawiałem się, że 4-5 osób, nie więcej, a tu proszę!
  Tylu pasjonatek i pasjonatów, tyle różnych spojrzeń i doświadczeń na to same hobby.
  Mam nadzieję, że będziemy spotykać się częściej.
  Pozdrawiam serdecznie i dzięki wielkie za zaproszenie.

  A Kubie i kolegom z paragrafuwki.pl dziękujemy za prezenty!

  1. A my dziękujemy za przybycie, zaprezentowanie wspaniałej kolekcji i za prezenty! 🙂

   Wielkie dzięki, następnym razem na pewno się odwdzięczymy!

 3. Na spotkaniu dowiedziałem się, że paragrafówki nie umarły – żyją; i z tego co widziałem – mają się dobrze!

  Beniaminie i Mikołaju – dzięki wam za aranżację spotkania. Kubo i Piotrku – dzięki za pasjonującą rozmowę nad waszymi kolekcjami gier. Wszystkim wam udało się zarazić mnie paragrafowym bakcylem.

  Świetne spotkanie.
  Z niecierpliwością czekam na następne.

  1. I ja dziękuję za zaproszenie, a Wam za przybycie.
   moja kolekcja jest do Waszej dyspozycji.
   Jeśli ktokolwiek chce pograć w wersje – anglo, – węgro, – czesko (…) języczne, proszę o informacje.
   Dla Was to nawet zapuszczę się w piwniczne czeluście 😉

 4. Dziękuję wszystkim za niezapomniane spotkanie, Jakubowi za Pajęczą sieć oraz za możliwość zobaczenia kolekcji. Nie sądziłem, że gry książkowe są na świecie aż tak popularne. Jestem też bardzo wdzięczny Rolegames.tk za “Kręte Drogi” do których mam szczególny sentyment i za inne ciekawe paragrafówki. Dzięki wielkie, nie pozostaje mi nic innego tylko dokończyć moje paragrafówki i je do Was wysłać. Jestem pod wrażeniem determinacji koleżanki przybyłej do nas aż z Gdańska. Przekonałem się, że Hex to świetne miejsce na tego typu spotkania, ale znam inne, równie dobre jeśli nie lepsze, o czym wspomniałem Beniaminowi. Byłoby świetnie zorganizować w Katowicach w karczmie “Rudy Goblin” krótką prelekcje o gamebookach i kolejne tego typu spotkanie. Informacje o karczmie znajdziecie na profilu Fantasy Inn na fb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *