PRZEŻYJ Z NAMI KONIEC ŚWIATA!

Nareszcie nadszedł czas, aby poinformować Was o planowanym od dawna przedsięwzięciu naszego Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru przy wsparciu wydawnictwa Gindie! Co uknuliśmy? Kolejną zbiórkę za pośrednictwem portalu wspieram.to! Wystartujemy już w niedzielę, a naszym celem będzie wydanie drukiem powieści postapokaliptycznej Hipoteza pióra Beniamina Muszyńskiego!

To Wy, nasi drodzy Czytelnicy, dowiadujecie się o tym jako pierwsi, gdyż nikomu (poza naszymi współpracownikami) jeszcze nie ogłaszaliśmy oficjalnie tej informacji.

Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu Beniamin Muszyński zyska okazję do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców swojej prozy nieinteraktywnej, której tworzeniu poświęcił się w ciągu ostatnich trzech lat. W tym okresie czasu napisał trzy (w dużej mierze autobiograficzne) mikropowieści oraz jedną powieść, którą pragniemy Wam polecić – Hipotezę.

Przed kilkoma laty świat dotknęła globalna katastrofa, w jednej chwili większość ludzi zginęła, a urządzenia elektryczne przestały działać. Ci, którzy przeżyli nie mogą mieć dzieci. Człowiek na ziemi nieuchronnie wymiera, pozostawiając po sobie niszczejące świadectwa cywilizacji, którą stworzył. Dlaczego do tego doszło? Kto jest odpowiedzialny za taką tragedię?!

Bóg – dla większości ocalałych to jedyne logiczne wyjaśnienie. Stwórca stał się Niszczycielem. Jednak cierpiący na napady utraty wspomnień Dymitr wątpi w to wyjaśnienie. Próbując rozwikłać zagadkę przyczyny zagłady i poszukując śladów utraconej tożsamości wytrwale wędruje podążając tropem nowej „wieży Babel”.

Akcja Hipotezy rozgrywa się w południowo-wschodniej Polsce, a mieszkańcy miast takich jak; Kraków, Jasło, Rzeszów, czy Sanok (rodzinne miasto pisarza!), odnajdą na łamach tej powieści rzeczywiste, doskonale sobie znane, miejsca.

Hipoteza to w pewnej mierze również gra z konwencją, Muszyński układa na nowo dobrze poznane, sztampowe elementy gatunku, tworząc z nich intrygującą mozaikę. Jest też dociekliwy, stawia pytania: Gdzie kończy się wiara, a zaczyna fanatyzm? Jak wiele zła może wyrządzić nadzieja? Ile można poświęcić dla odkrycia prawdy?

Więcej informacji opublikujemy w dniu startu zbiórki, tymczasem możemy zdradzić, że koszt wersji drukowanej wynosić będzie 30 złotych (łącznie z przesyłką).

2 komentarze do “PRZEŻYJ Z NAMI KONIEC ŚWIATA!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *