PO RAZ DRUGI MASZ WYBÓR W DOBRYM ADRESIE!

Nasza redakcja uczestniczyła w obchodach drugiej rocznicy działalności kawiarni Dobry Adres w Libiążu, gdzie mieliśmy w tym roku prelekcje związane z akcją Książka i Róża.

Do Libiąża (tak, jak i podczas poprzedniej wyprawy) pojechali Beniamin Muszyński i Mikołaj Kołyszko.

Relacja Beniamina:
Po po przybyciu na miejsce (pokrzepieni jak zawsze wybornym posiłkiem) zaczęliśmy ostatnie szlify przygotowanego programu, w myśl którego mieliśmy kilka wariantów do wyboru. Między innymi wspólne oglądanie filmów interaktywnych, prelekcja na temat gier książkowych, sesja RPG. Uczestnicy spotkana zdecydowali się na tą właśnie opcję, zatem razem z Mikołajem podzieliliśmy się obowiązkami jako Mistrzowie Gry.

Wcześniej jednak, nim zebrali się ludzie, wraz z naszym gospodarzem Michałem umilaliśmy czas rozmową i rozgrywką w genialną grę planszową “Horror w Arkham” osnutą na motywach prozy H. P. Lovecrafta, którą wraz z Mikołajem wprost uwielbiamy. Rozgrywka toczyła się wartko do przodu, a kolejne bramy do Innego Świata otwierały się wypluwając na ulice Arkham coraz to nowe, bluźniercze kreatury, gdy pojawili się pierwsi goście. Z żalem musieliśmy zatem zakończyć rozgrywkę i spełnić nasz obowiązek (równie przyjemny!) jako prowadzący.

W utworzonej z przybyłych czteroosobowej ekipie rozdzieliliśmy uprzednio przygotowane role. Rzecz jasna wykorzystaliśmy też okazję i nawiązaliśmy do gier książkowych, mających wszak mocne powiązania z grami RPG, których pojawienie wyprzedziły o kilka lat.

Chętnych do przeczytania relacji z poprzedniego wyjazdu do Libiąża odsyłamy TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *