NADCIĄGA RESYMULACJA!

Już w drugiej połowie września opublikujemy dla Was nową grę książkową! Resymulacja Macieja Rogozińskiego to niewielki, przewrotny w swej formie i treści projekt spod znaku s.f.

Resymulacja

Zatwierdzenie przez Radę Wolnej Planety Ziemi ekspedycji jest jednoznaczne z wysłaniem na Księżyc Górniczy 1 Układu Mezeusz brygad wydobywczych, wśród których znajduje się nasz bohater. Lata mijają i nikomu nie przychodzi do głowy, iż odkryty tam surowiec, występujący pod postacią opalizujących, powykręcanych cudacznie słupów może być czyjąś własnością.
Kisa z hukiem wpada do pomieszczenia. Znowu tu jestem – przemyka mu przez myśl, co jest prawdą, bywał tutaj wielokrotnie, ale nie dziś. Skąd więc ta osobliwa refleksja? Trudno stwierdzić. Człowiek pod wpływem stresu doświadcza myślotoku, jakiegoś zwarcia wywołanego na skutek zbyt dużej ilości informacji przetwarzanych w zbyt krótkim czasie. A Kisa – a niech to! – jest w stresie jak się patrzy. Niecodziennie bowiem jest się gonionym przez wściekłego potwora, zdolnego jednym kłapnięciem pozbawić głowy.


Za okładkę tradycyjnie odpowiada nasza niezastąpiona Justyna Bzdoń.

Przypominamy też, że dziś nasza redakcja obchodzi Święto Polskich Gier Książkowych. Dzień upamiętniający aktywację 30 sierpnia 2002 roku witryny internetowej (Gry Paragrafowe / „Strona Aliena” / „Webpark”, założyciel: Łukasz Alien Sewastianik), która przez lata działalności przyczyniła się do skonsolidowania fanów gier książkowych w Polsce. Umożliwiła powzięcie szereg inicjatyw na rzecz renesansu literatury interaktywnej w Polsce, w tym powstanie niniejszej witryny. Dla nas od tego “wszystko się zaczęło” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *