INTERAKTYWNA KLASYKA

Orange Labs po raz kolejny próbuje swoich sił tworząc interaktywnego audiobooka. Tym razem na warsztat wzięto Antka, pióra Bolesława Prusa. Pozycja jest dostępna za darmo na tej stronie.

A oto, co piszą twórcy o swoim projekcie:

Antek jest nowatorskim połączeniem audiobooka i e – booka, czyli książki mówionej i pisanej. Użytkownik może zanurzyć się w niezwykłą opowieść dzięki bogatej oprawie dźwiękowej i specjalnie skomponowanej muzyce, które oddają klimat XIX – wiecznej wsi.
Postaciom głosów użyczyli znani i lubiani aktorzy – Henryk Talar, Artur Pontek, Włodzimierz Matuszak, Ewa Serwa i inni.

Produkcja zawiera dodatkowe sceny interaktywne, w których bohater może pokierować losami bohaterów i zmienić bieg historii oraz materiały dodatkowe, m.in. quizy i opracowania pomagające zaznajomić się z tekstem.

Produkcja jest dostępna na telefony komórkowe, tablety, notebooki i komputery z systemem Windows. Możecie ją pobrać za darmo w dziale “Pobierz”. “Antek” jest dostępny także na Appstore i Google Play.

Lektura jest dostępna dla osób niewidomych i niesłyszących, co zostało potwierdzone certyfikatem Polskiego Związku Niewidomych.

Nie wiadomo jeszcze, czy Orange Labs planuje w przyszłości produkcję kolejnych interaktywnych audiobooków. Mamy jednak nadzieję, że, pomimo definitywnego zamknięcia prac nad ukończeniem rewelacyjnego Serca Zimy, interaktywne media w Polsce wciąż mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *