REWOLUCJA GRUDNIOWA

Mamy dla Was wieści z frontu dotyczące numeru 8 oraz dalszych losów Masz Wybór. Nie obawiajcie się, nie zaprzestajemy naszej działalności! Wszystko wyjaśnimy Wam w poniższym tekście.

Jak zapewne wielu z Was zauważyło, od dłuższego czasu mamy poważne problemy z regularną publikacją kolejnych odsłon naszego pisma. Nasze problemy spowodowane są głównie niedoborem w składzie redakcyjnym, przez co mała grupka ludzi musi jednocześnie zajmować się pisaniem artykułów, działalnością marketingową, aktualizacją strony internetowej oraz pisaniem gier. Od samego początku prowadzimy Masz Wybór na zasadzie non profit, dlatego nie możemy oferować naszym redaktorom i współpracownikom żadnych gratyfikacji pieniężnych, a wręcz przeciwnie, sami musimy pokrywać niezbędne wydatki, takie jak utrzymanie serwera, wydruk kolorowych okładek, czy wyjazdy „w teren” z prelekcjami. Prowadzenie magazynu, strony internetowej oraz działalność wydawnicza pochłania wiele czasu, za który nie jesteśmy w stanie nikomu zapłacić. Zmiana tego systemu zmusiłaby nas do wprowadzania opłat za dostęp do Masz Wybór, a tego nie chcemy. Naszym głównym celem było, jest i będzie promowanie interaktywnej literatury. Dlatego też musimy wprowadzić w najbliższym czasie konieczne usprawnienia tak, aby rozsądnie dysponować naszymi siłami przerobowymi.

Dlatego od połowy grudnia wdrożymy nową metodę publikacji materiałów pojawiających się dotychczas na łamach Masz Wybór. Artykuły publicystyczne, recenzje, wywiady etc. będą ukazywały się w regularnych odstępach czasowych na naszej witrynie internetowej. Z ciężkim sercem zawiadamiamy też, że numer 8 nie ujrzy już światła dziennego. Uznaliśmy, po burzliwych debatach, że rozpaczliwe próby wypuszczenia go „mimo wszystko” nie mają sensu. Materiały zebrane na jego potrzeby zostaną oczywiście wykorzystane. Wszystkich, którzy przesłali nam testy do #8 za tą decyzję szczerze przepraszamy. Niestety, czasem trzeba zaakceptować fakty i przerwać reanimację, aby poświęcić czas nowemu pacjentowi.

Nie zmienia to faktu, iż nadal liczymy na Wasze wsparcie. Chętnie przyjmiemy recenzje gier książkowych, zarówno tych wydanych oficjalnie, jak i autorskich projektów oraz artykułu publicystyczne. Możecie pisać o swojej wizji mechaniki w grach książkowych, interesujących pomysłach na fabułę, jak również o wszystkim tym, co wiąże się z interaktywną postawą odbiorcy (a więc filmy interaktywne, gry terenowe, spektakle teatralne, akcje społeczne etc.). Nie chcemy, żeby zmiana funkcjonowania Masz Wybór wpływała na nasze i Wasze wysiłki w promowaniu gier książkowych i ważkiej roli interaktywności w kontaktach dzieło-odbiorca. Tradycyjnie zachęcamy też do pisania i przesyłania nam Waszych gier książkowych.
Dalsze informacje dotyczące czasu i zakresu zmian będą podawane na naszej witrynie internetowej.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i liczymy na Was w przyszłości, w którą, mimo wszystko, patrzymy z dużą dawką optymizmu!

Redakcja magazynu Masz Wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *