INTERAKTYWNE OPOWIADANIE RAFAŁA DĘBSKIEGO

Wydawnictwo Techland publikuje interaktywne opowiadanie Poprawka na wiatr stworzone specjalnie na potrzeby zbliżającej się premiery komputerowej gry Sniper Elite III: Afrika.

Opowiadanie jeszcze przed premierą gry pokaże graczom wojnę w Afryce w niespotykany dotąd sposób. Gracze poczują swąd prochu, pustynny wiatr i słoneczny skwar na własnej skórze. Nie obędzie się także bez dylematów moralnych i trudnych decyzji, które będą podejmowane przez uczestników interaktywnego opowiadania – pisze na stronie promującej grę polski dystrybutor.

Historię można czytać i partycypować w niej poprzez tę stronę. O rozwoju akcji decydują fani za pośrednictwem facebooka.

Rafał Dębski jest znanym polskim pisarzem fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Z wykształcenia i zawodu jest psychologiem. Od czerwca 2009 do maja 2012 był redaktorem naczelnym miesięcznika Science Fiction, Fantasy i Horror. Debiutował w Nowej Fantastyce opowiadaniem Siódmy liść. W 2005 roku została opublikowana jego pierwsza powieść Łzy Nemezis. W zakresie literatury fantasy otrzymał nagrodę Nautilus w 2007 roku za powieść Czarny Pergamin i w 2008 za Gwiazdozbiór kata. Jego teksty pojawiały się w Fenixie, Magii i Mieczu i Science Fiction, Fantasy i Horror.

Jako ciekawostkę dodamy, że jeszcze kilka lat temu redakcja Nowej Fantastyki przedstawiła nam swoje stanowisko, w której stwierdziła, że gry książkowe to w ich opinii nie jest literatura (nasze odpowiedzi: mniej i bardziej merytoryczne). Jak widać, nie wszyscy pozwiązani z tym pismem mają podobne zdanie albo/i czasy się zmieniają, czasem na lepsze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *