“DUCHY WOJNY” – KOLEJNE PRZECIEKI

Dziś na profilu facebookowym gry Duchy Wojny pojawiła się karta postaci, zapowiadanej od początku roku, gry książkowej Łukasza S. Kowala.

Jesteś członkiem tajnej organizacji wojskowej założonej w 2002 roku w USA, nazwanej “Ghosts of War” (Duchy Wojny). Dokładnie nie wiadomo gdzie znajduje się jej siedziba, ponieważ selekcja i szkolenia organizowane są zawsze w innym miejscu na świecie. GOW złożone jest z sieci wielu agentów uśpionych lub aktywnych. Tobie przypadła w udziale przynależność do tej drugiej grupy.

Twoja pierwsza misja to Afganistan. Po zakończonym szkoleniu otrzymujesz zadanie: zlokalizować i dotrzeć do szefa komórki terrorystycznej oraz zlikwidować cel, jakim jest on sam. Po drodze czekają na Ciebie niebezpieczeństwa – patrole terrorystów, nieufni mieszkańcy, pułapki, tykające bomby.

Wciel się w rolę Jaxona Reeda w dynamicznej serii interaktywnych gier “Ghosts of War”. Zaplanuj swoją strategię i wykonuj powierzone Ci zadania.

Wydawnictwo Essencegame zapowiada, że Duchy Wojny, będą pozycją o wyjątkowo wartkiej akcji pełnej działań dywersyjnych, strzelanin, rozbrajania bomb, a dylematy moralne będą na porządku dziennym. Postarano się również o zachowanie wysokiego poziomu realizmu. Zanim gracz wyruszy na misję, musi przejść szkolenie, zwerbować oddane komando, zaś w samym w Afganistanie pozyskać zaufanie wroga, zbadać jego organizację i dopiero wówczas przeprowadzić skuteczny atak.

Karta Postaci jest miejscem, gdzie czytelnik wpisuje wybrane umiejętności postaci, w którą się wciela, wylosowane współczynniki (a także na niej je modyfikuje, jeśli będzie to wymagane w trakcie lektury) oraz zdobyte przedmioty ze świata gry. Zapisane informacje determinują dalszy rozwój powieści. Karty postaci występują w niektórych grach paragrafowych i w przeważającej większości gier fabularnych.

4 komentarze do ““DUCHY WOJNY” – KOLEJNE PRZECIEKI”

  1. Chyba trzeba zwrócić uwagę wydawnictwu Essencegame. Szykuję maila. Mam nadzieję, że nie przepuścili tego przez drukarnię.

    EDIT
    Mail posłany. A Tobie Pinkel powinni przyznać medal za czujność 🙂

    EDIT II

    I poprawione. Teraz mogę już bezpiecznie powiedzieć: Ale o co chodzi? Przecież jest przez “ż” 😉

  2. Przyczepić mogę się tylko jeszcze do braku polskich liter w słowach “dowódca” i “umiejętności”, ale być może to sprawa czcionki i tak właśnie miało być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *