RZEŹ WOŁYŃSKA W PARAGRAFACH – POWSTAJE NAJWIĘKSZY GAMEBOOK W POLSKIEJ HISTORII!

W 70-tą rocznicę Krwawej Niedzieli oficjalnie potwierdzamy informację, że od kilku miesięcy trwają prace nad, jak dotychczas, największym gamebookiem w polskiej historii. Będzie on poświęcony przerażającym wydarzeniom, jakie miały miejsce w wyniku działań banderowców w roku 1943 w Galicji i na Wołyniu. To pierwszy projekt Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru przeznaczony nie tylko do lektury na e-czytnikach, ale także specjalnie projektowany jako multimedialna gra na smartfony.

O świcie (godzina 3:00 nad ranem) 11 lipca 1943 oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach horochowskim i włodzimierskim pod hasłem “Śmierć Lachom!”. Po otoczeniu wsi, by uniemożliwić mieszkańcom ucieczkę, dochodziło do rzezi i zniszczeń. Ludność polska ginęła od kul, siekier, wideł, kos, pił, noży, młotków i innych narzędzi zbrodni. Polskie wsie po wymordowaniu ludności były palone, by uniemożliwić ponowne osiedlenie. Była to akcja dobrze przygotowana i zaplanowana.
[…]
Zabójstw dokonywano z wielkim okrucieństwem. Wsie i osady polskie ograbiono i spalono.
[…]
Mordy […] miały miejsce w niedzielę. Ukraińcy wykorzystywali fakt, że ludność polska gromadziła się podczas mszy w kościołach, więc często kościoły były otaczane, a wierni przed śmiercią niejednokrotnie torturowani w okrutny sposób (np. przecinanie ludzi na pół piłą do drewna, wyłupywanie oczu, palenie żywcem).

W rocznicę 70-lecia tragicznych wydarzeń zwanych “Krwawą Niedzielę roku 1943” Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru oficjalnie potwierdza informację o pracach nad naszym największym dotychczas projektem. Poświęcony przerażającym wydarzeniom w Galicji i Wołyniu gamebook pt. Rzeź ma ukazać rzeczywistość tamtych dni widzianych oczami wielu różnych ludzi, których koszmar dotykał najbardziej.

Od dziesięciolecia informacje o czystkach etnicznych i ludobójstwach dokonywanych przez banderowskich Ukraińców na Polakach, Żydach, Bojkach, Łemkach i własnych rodakach były obiektem propagandowej gry różnych podmiotów. Kłamstwa, półprawdy i niedomówienia fałszowały prawdziwy obraz tej zbrodni. Mimo szczegółowych dociekań wielu wybitnych historyków do dziś niewielu ludzi wie, jak wielka tragedia dotknęła mieszkańców południowo-wschodnich ziem dawnej II Rzeczpospolitej Polskiej (w wielu przypadkach wcześniejszych obywateli Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej). Za sprawą naszej najnowszej produkcji pragniemy to zmienić.

Opisywana gra książkowa jest tworzona jednocześnie przez trzech autorów: najpłodniejszego twórcę gier książkowych, Beniamina Muszyńskiego, autora dwóch tomów popularnego gamebooka Tajemne Oblicza Świata, Mikołaja Kołyszkę i współtwórcę m.in. wydanego przez IPN multimedialnego komiksu Amnestia, Grzegorza Gałęzowskiego. Rzeź będzie pierwszym projektem naszego wydawnictwa, który zostanie udostępniony nie tylko w postaci e-booka w formatach PDF, EPUB czy MOBI, ale także w formie starannie dopracowanej, multimedialnej gry na smartfony.

Domyślamy się, że wielu z naszych czytelników może zadać pytanie: Czemu akurat te wydarzenia mają stać się tematem kolejnej gry książkowej WWW?. Odpowiedź jest prosta: Jeśli my nie będziemy pielęgnować pamięci ofiar tamtych tragicznych wydarzeń, kto zrobi to za nas?.

2 komentarze do “RZEŹ WOŁYŃSKA W PARAGRAFACH – POWSTAJE NAJWIĘKSZY GAMEBOOK W POLSKIEJ HISTORII!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *