GAMEBOOKI W CHOJNICACH

Dnia 12 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach odbyły się dedykowane uczniom tej placówki warsztaty tworzenia gier książkowych. Zajęcia przeprowadzili Beniamin Muszyński i Mikołaj Kołyszko.

Trwające od godziny 9.00 do 12:20 warsztaty „Książka, w której Ty jesteś bohaterem” przeprowadziliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach. Warto wspomnieć, że jest to dawna szkoła Mikołaja Kołyszko, który to walnie przyczynił się do zorganizowania naszych warsztatów.

Frekwencja była wysoka, blisko trzydzieści osób wysłuchało pierwszej, teoretycznej części naszych zajęć. Przybliżyliśmy w niej historię gier książkowych na świecie i w Polsce. Dla sporej części słuchaczy idea interaktywnej powieści stanowiła ciekawe novum, lecz znaleźli się też tacy, dla których ten temat nie był obcy.

Większość została też na drugiej, praktycznej części, by wziąć udział w warsztatach pisania gier książkowych, poprzedzonych krótką demonstracją interaktywnego audiobooka Serca Zimy. Uczestnicy dokonywali kolejnych wyborów poprzez głosowanie, w ten sposób w praktyce poznając zasadę podejmowania decyzji w grach książkowych. Po zakończeniu tej prezentacji nastał czas na pracę w grupach.

Grup było cztery, każda zwarta, dobrze zorganizowana i gotowa do pracy! Czasu nie było wiele, więc głównym zadaniem uczestników naszych warsztatów było stworzenie samego zarysu fabuły i kilku istotnych momentów zwrotnych i ich alternatywnych wariantów.

Wszystkie przedstawione pomysły były naprawdę ciekawe, a niektóre z nich wprost świetne. Mamy nadzieję, że prace nad tymi projektami będą kontynuowane, dzięki czemu będziemy mogli wydać je profesjonalnie wydać. To zdecydowanie był bardzo udany wyjazd!

2 komentarze do “GAMEBOOKI W CHOJNICACH”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *