INTERAKTYWNA I MULTIMEDIALNA “HISTORIA MAŁEGO POWSTAŃCA”

Wybiła godzina W. – 70 lat temu zaczęło się Powstanie Warszawskie. 3 lata temu zaprezentowaliśmy Wam edukacyjną miniaturę gamebookową autorstwa dra Macieja Słomczyńskiego i Beniamina Muszyńskiego Janek. Historia małego powstańca. Na tym jednak historia gamebooka o dzielnym Zawiszaku się nie skończyła!

Najpierw spotkaliśmy się z medialnym zainteresowaniem, jakie wzbudził ten innowacyjny projekt (Janek był pierwszą polską grą książkowa przystosowaną do formatów mobilnych!)  pisał o nas m.in. Świat Czytników, Technopolis Polityki. Pomimo tego nie udało się wówczas zdobyć poparcia Muzeum Powstania Warszawskiego dla wsparcia prac nad kontynuacją książki. Na szczęście Janek przypadł do gustu Grzegorzowi Gałęzowskiemu, dzięki któremu udało się nawiązać owocną współpracę z lubelskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Co to oznacza?

Pełną wersję historii Janka! Złożona z trzech aktów interaktywna opowieść ponownie przeniesie Was w ogarniętą wojenną pożogą Warszawę widzianą oczyma młodego bohatera. Co więcej, prócz ebooka w wersji PDF + formaty mobilne (EPUB i MOBI) przygotowana zostanie profesjonalna wersja multimedialna przypominająca poniekąd 1812: Serce Zimy. Prócz oprawy graficznej planowane jest również wzbogacenie utworu o ścieżkę audio. Czy usłyszymy głos lektora? To wielce prawdopodobne!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dyrekcji lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Grzegorzowi Gałęzowskiemu oraz Agnieszce Jaczyńskiej za dotychczasowe wsparcie i współpracę, której efekty poznacie prawdopodobnie już jesienią tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *