Z przyjemnością prezentujemy Wam nową grę książkową naszego wydawnictwa! Oni Beniamina Muszyńskiego to projekt dotyczący wydarzeń stanowiących preludium do rzezi wołyńskiej.
Historia powstania gry książkowej (pomysł na nią zrodził się już w 2013 roku) Oni związana jest nierozerwalnie z dwoma osobami – Grzegorzem Gałęzowskim (z którym miałem przyjemność pracować przy okazji edukacyjnego gamebooka Janek. Historia małego powstańca) oraz Mikołajem Kołyszko (twórcą genialnych, religioznawczych gier książkowych z cyklu Tajemne Oblicze Świata). Ja sam, stroniąc w moich tekstach od tematyki politycznej czy stricte historycznej, zostałem przed laty wciągnięty w tok pracy nad projektem dotyczącym Rzezi Wołyńskiej, aby po wielu perypetiach samodzielnie stworzyć go od podstaw i doprowadzić sprawę do końca. Dzięki materiałom źródłowym od Grzegorza, którego rodzina przeżyła wołyński koszmar i wytrwałym zachętom Mikołaja nie porzuciłem tego tematu i pomimo licznych innych przedsięwzięć doprowadziłem do finału prac nad grą książkową Oni.
Oni to opowieść o rodzącej się w ludzkich sercach nienawiści, a także strachu, ucieczce przed śmiertelnym zagrożeniem i tym, ile człowiek jest w stanie zrobić, aby ocalić własne życie. Jak daleko może się posunąć? Czy naprawdę gotów jest przetrwać za wszelką cenę, nawet własnego człowieczeństwa?
Beniamin Muszyński
Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni!
Oni to darmowa, edukacyjna gra książkowa dedykowana młodzieży szkolnej.
Gra książkowa Oni w wersji cyfrowej ma powstać (wydana przez firmę Retronics) na znane z lat 80/90 platformy 16 bitowe Atari ST, Commodore Amiga i wzbogacona ścieżką dźwiękową oraz grafiką w stylu pixelart. Gra na wymienione platformy będzie wydana w wersji kolekcjonerskiej w kartonowym pudełku z drukowaną wersją książki i dyskietkami. Poza wersją w języku Polskim będzie też wersja w języku angielskim. Poza komputerami retro gamebook Oni zostanie wydany jako aplikacja mobilna na telefony z systemem operacyjnym Android.
Autorem wszystkich edycji cyfrowych gry Oni będzie Grzegorz Gałęzowski.