Gry Książkowe

Drukowane egzemplarze naszych książek możecie zakupić na tej stronie

Natomiast większość pierwszych wydań naszych interaktywnych dzieł jest dostępna za darmo w formatach PDF, EPUB i MOBI. Pliki w wersji PDF posiadają podlinkowane paragrafy, więc zapomnijcie o konieczności ciągłego przewijania treści w poszukaniu właściwego paragrafu – wystarczy tylko kliknąć!

 

Ten dom

tendom
Autor: Agnieszka Wiatrowska

Tytuł: Ten dom

Gatunek: Horror

Rok publikacji: 2016

Stron: 100

Format: PDF, EPUB, MOBI + PDFv.2 (Ta zmodyfikowana wersja zalecana jest do użycia przez osoby niewidome, jeśli ich programy czytające nieprawidłowo odczytują [pomijają numery paragrafów] podstawową wersję PDF)

Gamebook opowiada o pewnym domostwie i jego niepokojącym właścicielu, który niedawno zamieszkał w Twojej okolicy. Ciekawe, jakie też mroczne tajemnice może skrywać ten dom?
Ponadto autorka przygotowała naprawdę ciekawe rozwiązanie techniczne:

Przed rozpoczęciem gry musisz dokonać wyboru, czy chcesz grać postacią ciekawskiej nastolatki, czy dociekliwego dziennikarza. Musisz uwzględniać ten wybór w wielu paragrafach. Także niektóre zakończenia zarezerwowane są tylko dla dziewczyny lub tylko dla mężczyzny. Niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz, w niektórych sytuacjach może Ci on ułatwić lub utrudnić grę.
Gra dozwolona od lat 16.

UWAGA! Prosimy Was o zaakceptowania pewnej ważnej zasady dotyczącej dystrybucji naszego nowego gamebooka. Chcielibyśmy, aby każdy, kto wejdzie w posiadanie niniejszego wydania naszej gry książkowej, wpłacił datek w wysokości nie niższej niż 2 PLN na konto Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik.

Pełne dane fundacji:
Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik,
60-409 Poznań, ul. Żwirki 9A, tel.84-35-442
KRS 0000153064, dnia 28.02.03 Sąd Rejonowy w Poznaniu XXI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego;
NIP 781-17-26-817; REGON 634464131;

Konto: 07 1090 1362 0000 0001 0087 7922
BZ WBK S.A. 19 O/Poznań
W tytule prosimy wpisać: „Ten dom – darowizna”

Oświadczamy przy tym, że żadna część ofiarowanych przez Was pieniędzy nie trafi do nas, lecz zasili konto wspomnianej placówki. Nie prosimy też o żadne indywidualne datki na rzecz naszego wydawnictwa lub/i autora ani innych organizacji charytatywnych, poza wymienioną. Czy zastosujecie się do tego warunku – zależy tylko i wyłącznie od Waszego sumienia.

 

Pompeja

za_wszelka_cene
Autor: Wojciech Kowalczyk

Tytuł: Pompeja

Gatunek: Wojenna

Rok publikacji: 2016

Stron: 40

Format: PDF, EPUB, MOBI

1 lipca 1916 roku rozpoczęła się największa i najkrwawsza bitwa I Wojny Światowej – bitwa nad Sommą. Przez cały czas swojego trwania pochłonęła ona ponad milion ofiar. Poprzedził ją tygodniowy ostrzał pozycji niemieckich – przez 168 godzin brytyjskie armaty bez ustanku wysyłały w stronę wroga tony bomb – mówi Wojciech Kowalczyk, autor książki.

W setną rocznicę tej batalii, mającej już na zawsze zapisać się na kartach historii, oddaję w ręce czytelników, tę krótką grę książkową – opowieść, która choć fikcyjna, oparta jest na faktach. Mam nadzieję, że zachęci Cię ona do zagłębienia się w historię tego przełomowego konfliktu, który – choć tragiczny – dał naszej ojczyźnie wolność.

Warunkiem nabycia gry jest dokonanie wpłaty 5 zł na konto fundacji F43, zajmującej się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób narażonych na zachorowanie zespół stresu pourazowego, w tym na rzecz weteranów wojennych.

 

ZA WSZELKĄ CENĘ

za_wszelka_cene
Autor: Adam Jankowski

Tytuł: Za wszelką cenę

Gatunek: Katastroficzny

Rok publikacji: 2015

Stron: 84

Format: PDF, EPUB, MOBI

Staniesz, czytelniku-graczu, przed niełatwym zdaniem! Rejs luksusowym statkiem w jednej chwili ze spełnienia marzeń stał się okrutną rzeczywistością. Okręt tonie, a Ty będziesz musiał zadbać o bezpieczeństwo swojej żony, dwóch synków oraz córki i jej męża. Czy zdołasz ocalić całą swoją rodzinę? Kto wie?! Na pewno będziesz próbował dokonać tego Za wszelką cenę!

 

AFRYKAŃSKI ŚWIT

as

  Autor:Beniamin Muszyński

  Tytuł: Afrykański świt

  Gatunek: Przygodowa

  Rok publikacji: 2014

  Stron: 72

  Format: PDF (wydanie darmowe – prezent z okazji czterolecia działalności Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru)

  Akcja Afrykańskiego świtu rozpoczyna się w południowej części Afryki w lipcu 1957 roku. Nasz bohater – Siergiej Iwanowicz Bułanow – to uciekinier ze Związku Radzieckiego, który zarabia na życie jako przewodnik i ochroniarz karawan, wypraw badawczych i wszelkiej maści podejrzanych grup. Zrządzenie losu rzuci nas w wir niezwykłych wydarzeń, a nasze życie będzie zagrożone od pierwszego do ostatniego paragrafu. Do tego dochodzi skarb, tajemniczy kult i jego krwawa mistyka.
  Gra dozwolona od lat 16.

  WERSJA MOBILNA

  afry


  Polish_wphone_black_258x67

 

WILCZA SIOSTRA

wilcza3

   Autor: Ewa Bednarek, Dominik Matusiak

   Tytuł: Wilcza Siostra

   Gatunek: Dark fantasy

   Rok publikacji: 2014

   Stron: 35

   Format: PDF, MOBI, EPUB (cena: dowolna wpłata na rzecz Fundacji Centaurus)

   W mrocznej i posępnej Wilczej Siostrze przyjdzie Wam wcielić się w Eyrę, półelfkę. Należy ona do tajnego stowarzyszenia o nazwie Wilcze Bractwo i dzięki magicznej bransolecie może być w szczególnie bliskiej więzi z tymi dzikimi, groźnymi i wiernymi zwierzętami. Spokój jej życia zostaje nagle zmącony, gdy zostaje porwana i okrutnie potraktowana przez Czarnego Władcę. Jak się wkrótce okaże, od niej mogą zależeć losy wszystkich wolnych ludzi i elfów.
   Gra dozwolona od lat 16.

   Autorzy (od nich wyszła ta inicjatywa), jak i nasza redakcja proszą, by w ramach wynagrodzenia za niniejszą grę książkową dokonać dowolnej wpłaty na Fundację Centaurus, której szlachetnym celem jest ochrona praw zwierząt oraz promowanie hipoterapii i terapii kontaktowych z pomocą zwierząt. Wpłat można dokonywać za pomocą konta PayPal poprzez tę stronę lub dokonując przelewu na konto PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350 – dla wpłat krajowych, PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN) albo PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR) – dla wpłat z zagranicy.

 

PLAGA

Okładka Plagi

   Autor: Beniamin Muszyński

   Tytuł: Plaga

   Gatunek: Weird fiction

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 22

   Formaty: PDF (I wydanie, darmowe)

   17.07.1994. Zaczynam spisywać te wspomnienia, żeby utrwalić zarówno fakty, jak i moje uczucia. Nie wiem, czy ktokolwiek, poza kręgiem najbliższych znajomych, to przeczyta, lecz i tak piszę z myślą o Tobie, anonimowy Czytelniku. Nie chcę jedynie przedstawić minionych wydarzeń, a siebie, moja rolę w tym wszystkim. W chwili wybuchu Plagi miałem dwadzieścia osiem lat…

 

MARCEWO

   Autor:Beniamin Muszyński

   Tytuł: Marcewo

   Gatuenk: Sensacja

   Rok publikacji: 2013

   stron: 66

   Format: PDF, MOBI i EPUB (wydanie darmowe)

   Marcewo to dosyć obszerny projekt napisany w 2010 roku na potrzeby Akcji Miniatura, którego akcja rozgrywa się jesienią 1921 na terenie Polski, jednak dopiero teraz zostaje oficjalnie wydany, i to w rozszerzonej wersji. Młody, osierocony bohater, Jakub Bolej, weteran wojny polsko-bolszewickiej, by podreperować swój budżet niespodziewanym spadkiem rusza do Marcewa, tajemniczej wsi położonej w okolicach Giewontu. Jak potoczą się jego losy? To oczywiście zależy tylko od Ciebie!
   Powieść ta, podobnie jak Pokuta Muszyńskiego, ukazuje świat brudny, stroniąc od wyraźnej, czarno-białej wizji świata. Lektura dozwolona tylko dla pełnoletnich czytelników.
   Gra dozwolona od lat 16.

   Gra wchodzi w skład Akcji „Miniatura”.

   M.in. dzięki tej książce udało się dokonać operacji serca małego Juliana. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali wpłaty!

 

MARSZ HAŃBY

Dzieła recenzowane przez Paragrafkę w dn. 29 września

   Autor:Piotr Bąkowski

   Tytuł: Marsz Hańby

   Gatunek: Fantastyka / Historia

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 31

   Format: PDF (wydanie darmowe)

   Japonia, rok 1236.
   Nazywasz się Hideyoshi Sato. Zanim nie zmarł Twój pan, Ishizaki Tetsudo, byłeś samurajem, mistrzem miecza. Teraz, pozbawiony opiekunka i mentora, nie posiadając ziemi ani pieniędzy stałeś się roninem. Trudniłeś się wieloma zajęciami, aż wreszcie, jako najemny żołnierz, wziąłeś udział w małej, sąsiedzkiej wojence pomiędzy dwoma skłóconymi rodami: Tozawa i Igarashich. To właśnie podczas tego konfliktu poznałeś Akirę Igarashiego, człowieka, który przedstawił Ci szalony plan obalenia cesarza Takamury. Plan, który rozpocząć miał się od lokalnej bitwy i który na zawsze miał odmienić Twoje dotychczasowe życie…

 

PRYWATNE ŚLEDZTWO

ps_okladka_gotowy

   Autor:Beniamin Muszyński

   Tytuł: Prywatne śledztwo

   Gatunek: Detektywistyczny / Historia alternatywna

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 28

   Formaty: PDF (I wydanie, darmowe)

   Anglia, lato 1951 roku. Minęło już cztery lata od zakończenia ostatnich działań na krwawym froncie Drugiej Wojny Światowej. Europa z wolna dźwiga się po nuklearnym chaosie poprzedzającym ostateczny upadek III Rzeszy.
   Nazywasz się Charles Edward Ward i pracujesz w złowrogim Instytucie Porządku Publicznego. Niestety, Twoje życie osobiste komplikuje się w wyniku wakacyjnego romansu. Postanawiasz rozwiązać ten problem na własną rękę. I to za wszelką cenę!

 

CALLISTA

callista_okladka

   Autor:Przemysław Pociecha

   Tytuł: Callista

   Gatunek: Fantastyka / baśń

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 14

   Format: PDF (wydanie darmowe)

   Callista jest gamebookową bajką. Jej prostota ukazuje jak błaha historia staje się przyjemniejsza w odbiorze, kiedy zrobimy z niej interaktywny utwór. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedna z nielicznych pozycji w dorobku literatury interaktywnej, gdzie głównym bohaterem jest kobieta.

 

PRZESYŁKA

przesylka

   Autor:Michał ŚlużyńskiTytuł: Przesyłka

   Gatunek: Fantastyka

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 24

   Formaty: PDF, EPUB, MOBI (wydanie darmowe – prezent wakacyjny)

   Konwersji na fromaty EPUB i MOBI dokonał Łukasz Juszczak.
   Przesyłka to sympatyczna miniatura, która z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru nawiązuje do standardów panujących w światach fantasy. Nasz bohater, Thomas Willow, wkrótce po opuszczeniu rodzinnej wioski, zobowiązuje się do dostarczenia pewnej tajemniczej przesyłki… Co będzie dalej? O ty zdecydujecie sami!

   Gra wchodzi w skład Akcji „Miniatura”.

 

INCYDENT

Incydent

   Autor: Beniamin Muszyński

   Tytuł: Incydent

   Gatunek: Horror

   Rok publikacji: 2013

   Stron: 35

   Formaty:
   PDF (I wydanie, darmowe)

   Incydent to krótki, interaktywny horror. Jego bohaterką jest dziewiętnastoletnia dziewczyna poruszająca się na wózku inwalidzkim, która spędza wakacje u dziadka, w małym, sennym miasteczku. W mieścinie znajduje się Ośrodek Epidemiologiczny, w którym prowadzone są badania nad zombie.

   Dzisiejszego wieczoru Twój dziadek nie czuł się najlepiej, a po godzinie jego stan zaczął się stopniowo pogarszać. Co gorsza, po ostatniej trwającej niemal dwa dni nawałnicy wciąż nie ma prądu ani łączności. Wiesz, że staruszek szybko dojdzie do siebie, gdy tylko zażyje swoje lekarstwo. Niestety, nigdzie nie możesz go znaleźć. Nie pozostało Ci nic innego, jak pojechać samej do pobliskiej apteki i je kupić.

   Gra wchodzi w skład Akcji „Miniatura”.

 

UWIKŁANA

Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Uwikłana

Gatunek: Sensacja

Rok publikacji: 2012

Stron: 66

Formaty: PDF , MOBI, EPUB (I wydanie, min. 2 zł – wpłata na konto Fundacji „Labrador”).

Uwikłana to sensacyjna powieść interaktywna przeznaczona dla dorosłych czytelników, której fabuła koncentruje się na losach niewidomej dziewczyny wplątanej w walkę z grożącą Miastu katastrofą ekologiczną.

Od samego początku prac nad Uwikłaną projekt ów miał być naszą formą aktywności obywatelskiej, dlatego prosimy Was o zaakceptowania pewnej ważnej zasady dotyczącej dystrybucji (wersji darmowej) naszego gamebooka. Chcemy, aby każdy, kto wszedł w posiadanie elektronicznego I wydania naszej gry książkowej, wpłacił datek w wysokości nie niższej niż 2 PLN na konto Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik.

Pełne dane fundacji:
Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik,
60-409 Poznań, ul. Żwirki 9A, tel.84-35-442 KRS 0000153064, dnia 28.02.03
Sąd Rejonowy w Poznaniu XXI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego;
NIP 781-17-26-817; REGON 634464131;
Konto: BZ WBK S.A. 19 O/Poznań 07 1090 1362 0000 0001 0087 7922
W tytule prosimy wpisać: „Uwikłana – darowizna” .

Oświadczamy przy tym, że żadna część ofiarowanych przez Was pieniędzy nie trafi do nas, lecz zasili konto wspomnianej placówki. Nie prosimy też o żadne indywidualne datki na rzecz naszego wydawnictwa, lub/i autora, tudzież innych organizacji charytatywnych, poza wymienioną. To, czy zastosujecie się do tego warunku, zależy tylko i wyłącznie od Waszego sumienia.

 

TŁO

   Autor:Beniamin Muszyński

   Tytuł: Tło

   Gatunek: Fantastyka/steampunk

   Rok publikacji: 2012

   Stron: 132

   Format: DRUK (19.95 zł)

   Interesująca historia fantastycznego świata, który właśnie stanął na progu wielkiej rewolucji przemysłowej. Jak odnajdzie się w nim młody malarz? Wciągająca fabuła, zaskakujące zwroty akcji, niełatwe wybory, wiele możliwych zakończeń. Coś dla miłośników literatury, którzy chcieliby wziąć losy głównego bohatera w swoje ręce.
   Michał Studniarek.

   M.in. dzięki tej książce udało się dokonać operacji serca małego Juliana. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali wpłaty!

 

TAJEMNE OBLICZE ŚWIATA II: PIEKIELNY SZYFR

   Autor:Mikołaj Kołyszko

   Tytuł: Tajemne Oblicze Świata II – Piekielny Szyfr

   Gatunek: Horror

   Rok publikacji: 2011

   Stron: 116

   Formaty: PDF, MOBI , EPUB (I wydanie, darmowe)

   Tajemne Oblicze świata II: Piekielny Szyfr, będącą kontynuacją powstałego przed paroma laty utworu, który został przyjęty nadzwyczaj przychylnie w środowisku fanów gier książkowych. Podobnie jak w części pierwszej (jej poprawiona, rozbudowana wersja do pobrania na naszej stronie) przyjdzie nam wcielić się w postać obdarzonego niezwykłą, nienaturalną mocą młodego człowieka.
   Posiada on zdolność wglądu do wnętrz ludzkich umysłów i podsłuchania ich myśli. Jak nie trudno się domyślić ta umiejętność przysparza bohaterowi wielu problemów. Akcja drugiej części zaczyna się kilka lat po akcji pierwszej części, gdy potrafimy już, przynajmniej w pewnym stopniu, panować nad swoją mocą. Nasz duchowy przewodnik, dzięki któremu zyskaliśmy zdolność sprawowania kontroli, pewnego dnia nie przychodzi. Zaintrygowani, i nieco zaniepokojeni, wyruszamy na jego poszukiwanie…Gra dozwolona od lat 16.

 

POKUTA

Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Pokuta

Gatunek: Thriller

Rok publikacji: 2011

Stron: 156

Formaty:
PDF, EPUB, MOBI (I wydanie, darmowe)

Jest to zdecydowanie najmroczniejsza i „najbrudniejsza” powieść Beniamina Muszyńskiego. Czytelnik zostaje w niej wrzucony w świat splugawionego seksu, morderstw, brutalności i perwersji. Nie ma tu honoru, godności ani cnót. Tym gorzej, że od pierwszych stron ktoś chce zabić głównego bohatera, mimo że nie ma on pojęcia dlaczego. Amnezja jest jego nie mniejszym wrogiem niż cuchnący świat angielskich slumsów.
Ze względu na specyfikę dzieła jego lektura jest dozwolona od lat osiemnastu.

 

JANEK. HISTORIA MAŁEGO POWSTAŃCA

   Autor: Beniamin Muszyński

   dr Maciej Słomczyński

   Tytuł: Janek – Historia małego powstańca

   Gatunek: Edukacyjna

   Rok publikacji: 2011

   Stron: 21

   Formaty: PDF, MOBI, EPUB
   (wydanie darmowe – prezent z okazji 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego)

   Konwersji na fromaty EPUB i MOBI dokonał Dominik Trzaskacz.
   Miniatura gamebookowa autorstwa dr Macieja Słomczyńskiego i Beniamina Muszyńskiego. Jej akcja toczy się w Warszawie pochłoniętej piekłem wojny, a głównym bohaterem, w którego wciela się czytelnik, jest Zawiszak Janek. Jest to pierwsze w historii interaktywne dzieło literackiego, którego akcja toczy się w czasie Powstania Warszawskiego.

 

TAJEMNE OBLICZE ŚWIATA

   Autor:Mikołaj Kołyszko

   Tytuł: Tajemne Oblicze Świata

   Gatunek: Horror

   Rok publikacji: 2011

   Stron: 63

   Formaty: PDF, MOBI, EPUB (II wydanie, darmowe)

   Wydaje mi się, że największym dobrodziejstwem na tym świecie jest fakt, że umysł ludzki nie jest w stanie skorelować całej swej istoty. Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji, pośród mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko.

   Zastanawiałeś się kiedyś jakby to było, gdybyś nagle mógł poznać myśli innych ludzi? Fascynujące, nieprawdaż? A może nie do końca? W końcu taki dar… No właśnie – to dar, czy przekleństwo? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi dostarcza Tajemne Oblicze Świata. Wciel się w postać spieszącego się do pracy mężczyzny, który wbrew swej woli obdarowany został zdolnościami daleko wybiegającymi poza „rzeczywisty” świat…
   Gra dozwolona od lat 16.

    

ZAGINIONY

Autor: Beniamin Muszyński

Tytuł: Zaginiony

Gatunek: Horror

Rok publikacji: 2011

Stron: 115

Formaty:
PDF, MOBI, EPUB(I wydanie, darmowe)

Pierwszej konwersji na formaty EPUB i MOBI dokonał Dominik Trzaskacz.
Gra książkowa-horror mocno nawiązująca do uniwersum Howarda Phillipsa Lovecrafta. Największe tego typu dzieło w Polsce.
Książka przenosi czytelnika do lat ’60 XX wieku. Wciel się w postać Afroamerykanina Jordana Allana, który poszukując niedoszłego zięcia, trafia do pewnego portowego miasteczka. Okazuje się, że nic tu nie jest normalne…
Gra dozwolona od lat 16.
 
zaginiony-youtube-cover-2560-1440
Gamebook Zaginiony naszego pisarza, Beniamina Muszyńskiego, został przetłumaczony na język angielski! Lost in Innsmouth to aplikacja w Google Play dedykowana na Androida, która powstała dzięki firmie JWA SA.

 

SZKLANA TWARZ

   Autor:Beniamin Muszyński

   Tytuł: Szklana Twarz

   Gatunek: Fantastyka

   Rok publikacji: 2010 (Wydanie II 2012)

   Stron: 276

   ERRATA! W prologu paragraf 24 powinien prowadzić do paragrafu 15, a nie 7.

   Formaty: PDF,MOBI, EPUB (wydanie darmowe z okazji inauguracji działalności Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru i magazynu „Masz Wybór”)

   Monumentalna gra książkowa. Zanurz się w świecie rządzonym przez wszechwładną kastę kapłanów i wpłyń na jego rzeczywistość.
   Do Szklanej Twarzy dołączono mikropowieść Megiddo Opowieść o władzy, której akcja rozgrywa się w świecie wykreowanym na potrzeby tej gry książkowej.
   Więcej o Szklanej Twarzy.

Jedna odpowiedź na „Gry Książkowe

 1. Pingback: ZA WSZELKĄ CENĘ – PREMIERA! | Masz Wybór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *